AF-KLM'den Yeni Uygulama: Cargo Toolbox

Air France (AF) ve Koninklijke Luchtvaart Maatschappij (KLM) ortaklığı, hava kargo taşımacılığında IATA kriterlerine uygun yeni bir yazılım geliştirdi.

AF-KLM'den Yeni Uygulama: Cargo Toolbox
13 Ekim 2020 - 17:24

Air France (AF)-Koninklijke Luchtvaart Maatschappij (KLM) ortaklığı, Hava Kargo ile taşınan ‘’Tehlikeli Maddelerin’’ IATA tarafından belirlenen ayırma mesafelerinin depo operasyonlarında, çok daha rahat ve doğru uygulanmasını garantilemek üzere yeni bir yazılım geliştirdi.

KLM Kargo Uyum Merkezi’nde geliştirilen ve palet hazırlama uygulaması ile birlikte çalışan “Cargo Toolbox” uygulamasının tehlikeli madde etiketlerini taratarak IATA standartlarındaki ayırma mesafesini kullanıcıya belirttiği açıklandı.
 
Özellikle;
Tüm dünya üzerindeki hava kargo çalışanlarının kullanımı için tasarlanan ürün sayesinde tehlikeli madde paketlenirken, yani uçağa yüklenmek üzere gönderilmeden önceki son hazırlık aşamasında ayırma mesafesi kaynaklı hataların önüne geçileceği ifade edildi.
 
KLM Kargo Operasyonel Entegrasyon-Uyum ve Emniyet Direktörü Kester MEIJER, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu sayede, KLM Kargo tüm kargo süreçlerinin daha emniyetli olmasını sağlamayı umut ediyor. Operasyon esnasında ihtiyaç halinde, kullanımdaki güncel mevzuatları içeren el kitaplarına ulaşmanın çok zor ve zahmetli olduğunu biliyoruz ve ulaşmak zorunda olduğumuzu da biliyoruz.

Diğer taraftan, el kitapları, birbiri ile ilintili çok fazla bilgi içeriyor ki bunlar sıkışık operasyon diliminde kafa karışıklığına neden oluyor. İşte bu yüzden Cargo Toolbox uygulamasını geliştirdik.

Cargo Toolbox uygulaması ücretsiz olarak App Store ve Google Play üzerinden indirilebilir. Ayrıca, önümüzdeki yıl etrafta sahipsiz dolaşan bir paket gördüğünüzde üzerindeki barkod etiketini okutup gerekli tüm bilgiye ulaşacabileceğiniz bir (Lost and Found) Kayıp Eşya uygulaması yaratmayı planlıyoruz.”

Haber: Barış AŞAR
 

Bu haber 5104 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum