Covid-19 Çok Can Yakacak

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) başkanı Alexandre de Juniac' ın coronavirüs salgınının havacılık sektörü üzerindeki etkisinden bahsettiği açıklamasına haberde yer verilmiştir.

Covid-19 Çok Can Yakacak
07 Kasım 2020 - 21:00

COVID-19 ÇOK CAN YAKACAK

 

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) başkanı Alexandre de Juniac yaptığı bir açıklamada; birçok havayolu şirketinin şu anda devralındığını ya da iflas ettiğini belirtmiş olup, salgının küresel anlamda havayolu katliamına devam edeceğini ifade etti. BFM Business Radyosu’na açıklama yapan De Juniac, kıtalar arası hava trafiğinin %90’dan fazla azalmasının felaket olduğunu söylemiş, sektörün son derece ciddi ve zor bir durumda olduğunu da vurgulamıştır.

 

 

CEO açıklamalarında, sektörün salgın krizinden küçülerek çıkmasının muhtemel olduğunu belirtmiştir. Daha az aktörün yer aldığı bir pazar ile karşılaşmanın mümkün olduğu, bunun bazı noktalara daha az erişim imkanı vereceği ve daha az hareket özgürlüğü sunacağı ifadesi de yer almaktadır. Son olarak, dünya genelinde sayıları milyonları aşan sektör çalışanlarınının tehdit altında olması nedeniyle hükümetlerden bir kez daha destek istediğini de ifade etti.

 

 

Haber: Barış AŞAR

 

Bu haber 9082 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum