Son Teknoloji Ürünü A220 Programının Entegresinde Süpriz İşbirliği: Airbus

Dünyanın en büyük uçak imalatçılarından olan Airbus, A220 program entegre sürecinin tüm malzeme yönetimi hizmetlerini resmi olarak Satair’e aktardı.

Son Teknoloji Ürünü A220 Programının Entegresinde Süpriz İşbirliği: Airbus
07 Eylül 2020 - 17:21

Airbus Canada Ltd. Şti.  A220 program entegre sürecinin tüm malzeme yönetimi hizmetlerini resmi olarak Satair’e aktardı.

Satair esasen Airbus hizmet şirketi olarak faaliyet göstermekte ve Temmuz ayından bu yana A220 program ekibi ile dirsek teması halinde çalışarak global ekipman desteği ve hizmetleri sunmaktaydı. Bu transfer, Airbus için gerçekten önemli bir adım olmakla birlikte A220 programına verilen önemi de gösteriyor.
 
A220 Müşteri Hizmetleri, Müşteri Memnuniyeti ve Ürün Politikası Kıdemli Bşk. Yrd. Rob DEWAR;
“Tüm A220 müşterileri, Satair tarafından diğer tüm Airbus platformlarında sunulan aynı hizmet seviyesinden ve küresel ağdan yararlanacak. Bu durum dünya çapında gelişen A220 müşteri tabanımızın genel memnuniyetini artırmak için önemli bir katkıdır” açıklamasıyla konunun önemini izah etmiştir.
 
Satair CEO’su Bart REIJNEN’in konuya ilişkin yaptığı açıklaması şöyle;
“Satair’in servis merkezleri ve depo konusundaki güçlü konumu, tüm A220 kullanıcılarına çok daha geniş yedek parça opsiyonu sunulmasına önemli katkıda bulunacak. Müşterilerimiz, bizim global konumumuzdan faydalanabilecek. Güçlü organizasyonumuzla A220’yi desteklemekten dolayı gururluyuz.”
 
İki şirketin;
Hizmet geçişi, resmi olarak 1 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleşmiş olup, Satair güncelde genel olarak planlama ve envanter yönetimi başta olmak üzere satın alma, kalite kontrol, sertifikasyon, depolama, dağıtım, sipariş yönetimi, 7/24 AOG işlemleri, tedarik ve kiralama gibi önemli süreçlerden sorumlu. A220’nin pazar payı arttıkça parça kiralama, onarım ve değişim alanlarında da sorumluluk alması planlanıyor.

Programın merkezi Kanada’nın Mirabel şehrinde söz konusu süreçlere ilave olarak 7/24/365 Müşteri Yanıt Merkezi hizmeti de veriliyor.
 
Kısaca A220;
Son teknoloji ürünü bir uçak olup klasmanındaki en sessiz, en verimli ve en çevre dostu uçaktır. Önceki nesil uçaklarla kıyaslandığında %50 daha sessiz, koltuk başına %25 daha az yakıt tüketimi ve standartlara göre %50 daha az NOx emisyonu sunuyor.

Bu açılardan değerlendirildiğinde tercih edilme sebebi olduğu ifade edilebilir ki Temmuz sonu itibarı ile 642 kesin siparişi bulunuyor.

Bunun yanında, Temmuz sonu itibarı ile 118 adet uçak toplam 7 operatöre teslim edilmiştir. Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika olmak üzere 4 kıtada hizmet veriyor.

Haber: Barış AŞAR 
 

Bu haber 5976 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum